Niniejsza książka powstała jako efekt badań naukowych, przeprowadzonych przez autorów w latach 2006 - 2010, po analizie dziesiątków materiałów archiwalnych, dotyczących projektowania, konstrukcji oraz eksploatacji latarni morskich polskiego wybrzeża. Analizowano też systemy świetlne latarń i ich zmiany, które nieuchronnie towarzyszyły postępowi technicznemu w tej dziedzinie.
Tekst monografii podzielono na siedem rozdziałów, które przedstawiają kolejno rozwój morskich znaków nawigacyjnych na świecie, latarnie morskie polskiego wybrzeża, specyfikę profesji latarnika, rozwój i zmiany systemów świetlnych, znaczenie latarni morskich i statki latarniowe zachodniego wybrzeża.
W treści pracy zamieszczono wiele kopii dokumentów archiwalnych, rysunki, fotografie, które znakomicie ilustrują opisywane konstrukcje i ich zmiany.
W skład zespołu badawczego weszli: Spirydion Sierakowski - grafik komputerowy i wykonawca rysunków, dr. Adam Szulczewski z Akademii Pomorskiej w Słupsku, dr. Iwona Pietkiewicz i prof. dr. hab. Antoni Komorowski z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Zachęcając Czytelników do zapoznania się z treściami opracowania twierdzimy, że latarnie morskie o oryginalnych kształtach, były i pozostaną nadal ważnymi znakami nawigacyjnymi, a także symbolami nadziei na bezpieczny powrót do portów macierzystych. Piękno ich niepowtarzalnych konstrukcji można ocenić wertując strony niniejszej pracy.
- Oprawa
- miękka
- Format
- 16.5 x 23.5 cm
- Liczba stron
- 452
- Autorzy
- Antoni Komorowski, Iwona Pietkiewicz, Adam Szulczewski
- Rok wydania
- 2020
- ISBN
- 978-83-60584-87-3

Dostawa
Oferujemy kilka możliwych sposobów dostawy pod adresy zlokalizowane na terenie Polski.
Jeżeli zamówienie ma być dostarczone pod adres zagraniczny, prosimy o kontakt przez e-mail lub telefonicznie. Każda wysyłka zagraniczna jest wyceniana indywidualnie.
Wysyłki są realizowane w ciągu 1 dnia roboczego od momentu zaksięgowania na naszym koncie płatności za zamówienie.
Zamówienia pobraniowe oraz złożone i opłacone (Przelewy 24) do godziny 12:00 dnia roboczego zostaną wysłane tego samego dnia.
Zamówienia złożone i opłacone po godzinie 12:00 zostaną wysłane następnego dnia roboczego.
W przypadku przelewów tradycyjnych za godzinę opłacenia uznaje się godzinę zaksięgowania przelewu na naszym koncie.

ORLEN paczka
Jeden z najtańszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - z reguły kiosku RUCHu.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki, konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki.
Przewoźnik gwarantuje dostawę do wybranego punktu odbioru w czasie do 5 dni roboczych od dnia wysyłki.

PACZKOMATY INPOST
Jeden z najtańszych i najszybszych sposobów dostawy zamówionego towaru. Odbiór odbywa się we wskazanym przez zamawiającego punkcie odbioru - paczkomacie inpost.
Aby skorzystać z tej formy wysyłki konieczne jest podanie numeru telefonu komórkowego odbiorcy przesyłki, gdyż na wskazany numer telefonu przewoźnik wysyła w formie wiadomości SMS kod konieczny do odbioru paczki. Przesyłka z reguły trafia do paczkomatu odbiorcy w następnym dniu roboczym po dniu wysyłki.
Poczta Polska
Za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyłamy zamówienia jako listy polecone priorytetowe lub paczki (paczka priorytetowa, paczka ekonomiczna, Kurier 48).
Koszt przesyłki zależy od ilości zamówionych produktów, ich masy i gabarytów.
Przesyłki ekonomiczne
Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, niestety czas doręczenia jest w tym przypadku najdłuższy. Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to 3 dni robocze po dniu nadania.
Przesyłki priorytetowe
Zdecydowanie lepszą opcją jest przesyłka priorytetowa. W tym przypadku Poczta Polska deklaruje, że przewidywany termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po dniu nadania.

DHL Parcel Polska
Jeden z najszybszych i najpewniejszych sposobów dostawy bezpośrednio pod wskazany adres (door-to-door).
Przewoźnik gwarantuje dostawę do końca następnego dnia roboczego. W przypadku zamówień wysyłanych w piątek – będzie tym dniem poniedziałek.